A héten jelent meg az új, júliusi Marie Claire magazin és egy nagyon érdekes cikkre lettem figyelmes;a címe “A sminkelés pszichológiája”.
A cikkben egy felmérés alapján osztályozzák, kire milyen hatással van a sminkelés, a smink viselése.100 nőből 32 jobban érzi magát tőle, 44-en pedig kifejezetten rosszul érzi magát nélküle.Olyan is volt Aki azt nyilatkozta meztelennek érzi magát smink nélkül.
A smink öltözékünk kiegészítője, az önkifejezés eszköze, játék a színekkel vagy a befolyásolás művészete?
Hol a határ a természetes vonásaink kihangsúlyozása és az elmaszkírozás között, miért akarunk másnak látszani?
A sminkelés a fizikai szépség fokozàsàra szolgàl vagy a hibàk eltakaràsa a cél?
Az hogy mi a szépségideàl az a különböző kultúràkban jelentősen eltér-de azért van néhàny àltalànos eleme,ami gyakorlatilag bàrhol megàllja a helyét.
Àltalànossàgban a szépség szorosan összefonódik a fiatalsàggal,àltalànos trend a bőrszín illetve a textúra egységessége és az arc szimmetriàjàra valö törekvés is.
A smink emelett a nőies vonàsok kiemelésére is szolgàl.
A férfiak felé szexuàlis kisugàrzàst – a nők felé pedig önbizalom erősítéstô hordoz.
Fontos szerepe lehet a nők tàrsadalmi megítélésében is – a smink igényességet tükröz-a tökéletes megjelenés jobb anyagi hàttérre enged következtetni és egészségesebb,magabiztosabb benyomàst kölcsönöz.
A smink trendek mellett fontos a sajàt személyiségünk tökéletes ismetete,hiszen a sminkünk nemcsak a természet adta tulajdonsàgainknak,tipusunknak de a személyiségünknek is meg kell feleljen ahhoz,hogy teljesen önazonossà,homogénné vàljon.
A sminkelés illetve a kozmetikumok hasznàlata afféle kreatív jàték is lehet, a kísérletezés a természetes kivàncsisàgunk kifejező eszközévé vàlhat.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: